Minek építsünk adatközpontot, ha a szerver hosting megoldást kínál?
Világszerte gomba módjára szaporodnak a szerverfarok – a glonális hálózat egyre növekvő igényeit kielégítendő rengeteg befektető foglalkozik azzal, hogy olyan adatközpontokat hozzon létre, amelyek a holnap internetének agyát és idegrendszerét adják majd. Ha azonban vállalati rendszert akarunk építeni, egészen más megfontolásokat kell néznünk.
Egy adatközpont kiépítése – méreteitől függetlenül – nagy beruházás. Még a legkisebb ilyen létesítmények esetén is rendkívül komoly tervezőmunkára van szükség: egy egyszerű szerverterem létrehozásakor is számtalan tényezőre kell odafigyelnünk. Nem elég ugyanis, ha már megvannak a szervereink: gondoskodnunk kell azok üzemeltetéséről is.
Mit értünk ez alatt?
Redundáns rendszereket kell kiépítenünk – hűtést, áramot kell biztosítanunk, szűrőrendszert kialakítani, amely nem hagyja, hogy a szerverterem levegőjébe szennyeződések kerüljenek. Le kell zárnunk a létesítményt – vagy termet – hogy ne csak a por, de valóban semmi se juthasson be, ami a drága eszközök működését megzavarhatná.
Legjobb esetben bérelhetünk egy olyan épületet, vagy termet, amelyet éppen igényeinknek megfelelően alakítottak ki – még ebben az esetben is rengeteget kell majd azonban arra költenünk, hogy valóban megkezdhesse az üzemet.
Persze csak akkor, ha nem szerver hosting szolgáltatást használunk.
Egyszerűen foghatjuk szervereinket, és elhelyezhetjük például a Doclernet ultramodern hosting adatközpontjában, ahol mindezek a rendszerek már készen rendelkezésre állnak. redundánsan kialakított infrastruktúra és állandó felügyelet várja a szervereket, így a vállalati rendszer csakhamar működőképes lehet, és nem kell attól tartanunk, hogy nem leszünk elérhetőek.
mindezt hosszú távon is remekül tervezhető fix kiadással, hiszen a szerver hosting szolgáltatásnál kizárólag az elhelyezésért kell fizetnünk, váratlan költségek sokkal kisebb eséllyel merülhetnek fel.